Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Poniec

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w magazynie budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Uważają one ogromnie wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są eleganckie, proste w życiu czystości, pasują do każdego stylu wnętrza, tak i dosyć łatwo się je montuje. Nie trzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Kościan

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można włożyć w dowolnym miejscu. Ich możny wybór kolorystyczny a także imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dobrać do nowych trendów w jakich zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą to pasować do mieszkań wyposażonych w rodzaju klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich style są bardzo duże, można bez problemu kupić panele białe, w kolorach szarości, brązu a nawet panele czarne. Ale najważniejszą rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Od tego jaka istnieje długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do zdobycia. Przed zakupami należy więc dokładnie zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim zamierza się ustawić na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie korzystnych.

Panele podłogowe Kościan

Panele podłogowe Kościan

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma rozmiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów a grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można odkryć w wszelkim hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać spośród ostatnim, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli zatem na przykład salon, który zamierzamy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się jeszcze w zakładach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej interesujących. Do nich można na pewno zaliczyć panele, które są bardzo małe. Ich szerokość nie przekracza 13cm, są dlatego one o dużo węższe niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo istnieje te z panelami bardzo szybkimi, które biorą nie więcej niż 80cm długości. Takie niskie i małe panele podłogowe sprawdzą się w niskich mieszkaniach, w sukcesie znacznie wysokich pomieszczeń montowanie takich małych i złych paneli będzie daleko czasochłonne i ciężkie.

Panele podłogowe Kościan

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie narzeka szansy zakupu paneli na pracę, jednak można dać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich za dużo. To ile w konkretnej paczce znajduje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W kontakcie spośród tym najczęściej w paczce znajduje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto zatem sprawdzić przy zakupie, gdyż dzięki temu chętnie można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Kościan

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments